Tuoteryhmät
Sirppi M23TXP ProThin sininen
Tuotenro.: | 30814 |
Määrä: | 1 kpl |
Tuotenimike: | Sirppi |
Valmistaja: | American Eagle |
Valmistajan sivut: | www.am-eagle.de/en/ |
Valmistajan tuotekoodi: | AESM23TXPX |
![]() |
Täysin teroitusvapaat American Eagle -instrumentit valmistetaan patentoidulla XP-pinnoitusteknologialla. XP-teknologialla pinnoitetun instrumentin metallipinta saadaan normaalia kestävämmäksi ja instrumentteja ei tarvitse teroittaa. XP-instrumentit kestävät yhtä pitkään kuin tavalliset instrumentit, mutta niitä EI tarvitse teroittaa elinkaarensa aikana!
ProThin-instrumenteissa on 12-13% ohuempi terä kuin vastaavissa Access -kokoisissa intrumenteissa sekä kevyempi ja ohuempi varsi, joka lisää tuntoherkkyyttä työskennellessä. ProThin-instrumentit sopivat erinomaisesti syviin ja ahtaisiin ientaskuihin sekä tiukkoihin hammasväleihin.
M23 Pro Thin on monipuolinen ja ohut sirppi, jota voi käyttää mesiaali- ja distaalipintojen puhdistamiseen kaikkien hampaiden pinnoilta.
Ominaisuudet
- Teroitusvapaa
- XP-teknologian ansiosta erittäin kestävä ja terävä
- Rockwell-asteikon mukainen kovuus: 89 (HRC)
- Valmistusmateriaalit: ruostumaton teräs ja titaaninitridi
- Ergonominen ja erittäin kevyt resiinivarsi takaa hyvän tuntoherkkyyden
Extra info - Same and visible for every product
Element group - Products can have multiple general texts